Najbolji film:
"Argo operacija"
"Dzhango oslobođen"
"Divlje južne zvijeri"
"Odbijeno"
"Život PI"
"Lincoln"
"Gospodar"
"Kraljevstvo punog meseca"
"Playbook obloga" srebrne obloge "
"Cilj broj jedan"
Najbolji glumac:
Hugh Jackman ("Odbijen")
John Hawks ("Surogat")
Bradley Cooper ("Moj dečko je psis")
Daniel Day Lewis ("Lincoln")
Hoakin Phoenix ("Master")
Danzel Washington ("Oprema")
Najbolja glumica:
Jessica CESESAIN ("broj jedan gol")
Marion cotictar ("Rust i kost")
Jennifer Lawrence ("Moj dečko je psis")
Emmanuel Riva ("Ljubav")
Kuvenzhan Wallis ("Zvijeri divljeg juga")
Naomi Watts ("nemoguće")
Najbolji drugi planer:
Robert de Niro ("Moj dečko je psis")
Matthew McConaja ("Super Mike")
Tommy Lee Jones (Lincoln)
Javier Bardem ("007: koordinate neboja")
Alan Arkin ("Argo operacija")
Philip Seymour Hoffman ("master")
Najbolji drugi plan plana:
Amy Adams ("Master")
Judi Dench ("007: koordinate neboja")
Sally Field (Lincoln)
Helen Hunt ("Surogat")
Ann Hathaway ("bijedni")
Ann Dhaud ("eksperiment" poslušnost ")
Najbolji mladi glumac / glumica:
Logan Lerman ("Dobro je biti mirno")
El Fanning ("Bomba")
Kuvenzhan Wallis ("Zvijeri divljeg juga")
Tom Holland ("nemoguće")
Kara Hayward ("Kraljevstvo punog mjeseca")
Suraj Sharma ("Life pi")
Najbolji režiser:
Ben Affleck ("Argo operacija")
Catherine Bigelou ("broj jedan gol")
David O. Russell ("Moj dečko je lud")
Endzh Lee ("Life pi")
Stephen Spielberg (Lincoln)
Tom Hooper ("Odbijen")
Najbolja bačena:
"Argo operacija"
"Marygold Hotel: Best of Egzotic"
"Kraljevstvo punog meseca"
"Playbook obloga" srebrne obloge "
"Odbijeno"
"Lincoln"
Najbolja originalna skripta:
Quentin Tarantino ("Dzhango oslobođen")
John Gatins ("Oprema")
Ryan Johnson ("petlje vremena")
Paul Thomas Anderson ("Master")
Mark Bal ("broj jedan")
Wes Anderson i Roman Coppola ("Kraljevstvo punog mjeseca")
Najbolja prilagođena skripta:
Chris Terry ("Argo operacija")
Tony Kushner (Lincoln)
David Magi ("Life pi")
David O. Russell ("Moj dečko je lud")
Stephen Chboska ("Dobro je biti mirno")
Najbolji animacijski film:
"Ralph"
"Čuvari snova"
"Paranormana ili kako ukrotiti zombije"
"Madagaskar 3"
"Hrabar"
Frankenvini
Najbolja akcija:
"007: koordinate neboja"
"Tamni vitez: Legenda o oživljavanju"
"Osvetnici"
"Vremenska petlja"
Najbolji akcijski glumac:
Joseph Gordon-Levitt ("Loop vremena")
Daniel Craig ("007: koordinate s nekom")
Jake Jillenhol ("Patrol")
Robert Downey Jr. ("Avengers")
Christian Bale ("Tamni vitez: Revival legende")
Najbolja akcijska glumica:
Emily Blante ("petlje vremena")
Gina Karano ("nokautut")
Judi Dench ("007: koordinate neboja")
Ann Hathaway ("Tamni vitez: Revival legende")
Jennifer Lawrence ("Gladne igre")
Najbolja komedija:
"Bernie"
"Playbook obloga" srebrne obloge "
"Treći točak"
"Macho i Botan"
"Ljubav u odrasloj osobi"
Najbolji glumac komedije:
Jack Black (Bernie)
Bradley Cooper ("Moj dečko je psis")
Paul Rudd ("Ljubav u odraslih")
Channing Tatum ("Macho i Botan")
Mark Wahlberg ("treći kraj")
Najbolja glumica komedije:
Mila kunis ("treći dodatni")
Jennifer Lawrence ("Moj dečko je psis")
Rebel Wilson ("Savršen glas")
Leslie Mann ("Ljubav u odraslih))
Shirley Mcclain (Bernie)
Najbolji horor / naučni fantastičan film:
"Vremenska petlja"
"Prometheus"
"Šuti u šumu"
Najbolji strani film:
"Ljubav"
"1 + 1"
"Rust i kost"
"Royal Roman"
Ceremonija dodjele pobednika održat će se 10. januara u Santa Monici.