Την Κυριακή, η Kira Knightley μπήκε σε μία από τις περιοχές του Λονδίνου, όπου έπεσε στους φακούς φωτογράφων. Η ηθοποιός αρνήθηκε μακιγιάζ, βάλτε ένα φόρεμα με ένα λουλούδι, τα πάνινα παπούτσια και ένα σακάκι denim. Ο Παπαράτσι κατέλαβε το αστέρι μετά από ψώνια, και, κρίνοντας από την έκφραση του προσώπου της Κίρας, δεν ήταν ευτυχής να ενοχλήσει την προσοχή.
Αλλά τον τελευταίο μήνα Knightley με ένα χαμόγελο βγήκε στους φωτογράφους στο πάρτι Chanel J12 στο Παρίσι, όπου έδειξε σε όλους σε όλους στρογγυλεμένες κοιλιά. Στη συνέχεια, το κοινό έλαβε την πρώτη επιβεβαίωση ότι η ηθοποιός και ο σύζυγός της James Raton περιμένουν το δεύτερο παιδί. Προς το παρόν, το ζευγάρι αστέρι σηκώνει την τετραετή κόρη Edie.
Τον Ιανουάριο, η Κίρα έδωσε μια συνέντευξη με την ισορροπία, η οποία είπε πόσο δύσκολα η μητρότητα της δόθηκε: «Νομίζω ότι δεν συνδέουμε την κατάλληλη αξία στον φυσικό και συναισθηματικό μαραθώνιο, μέσω της οποίας οι γυναίκες πρέπει να περάσουν, να γίνουν μητέρες. Ήμουν απίστευτα τυχερός: έχω ένα ολόκληρο σύστημα υποστήριξης και καριέρας, χάρη στην οποία μπορώ να αντέξω καλά για το παιδί. Αλλά είναι ακόμα δύσκολο. "