Pixar "Ιστορία παιχνιδιών: μεγάλη απόδραση"
Παιχνίδι και διασκέδαση - μια μεγάλη αρχή. Αυτό το λογότυπο, σίγουρα, νικητής. Ο συνδυασμός κόκκινου με κίτρινο, μέγεθος γραμματοσειράς και η παιχνιδιάρικη θέση των γραμμάτων ενθαρρύνει τον θεατή να προβάλλει. Επιπλέον, είναι ευχάριστο να δείτε το λογότυπο χύδην που αντλείται από τη μορφή 3D.
Η Dream Works. "Μυρμήγκια μυρμήγκια"
Το γράμμα Ζ στο τέλος θυμίζει τον S. Tarrible! Ίσως αυτός ο σχεδιασμός να τροποποιήθηκε στις αρχές της δεκαετίας του '90, αλλά στην περίπτωση αυτή ήρθε η ώρα να αλλάξουμε τις κατευθυντήριες γραμμές. Στην εικόνα θέλω να βρω μια αντανάκλαση ενός συναρπαστικού οικόπεδο, αλλά αυτό δεν είναι. Ντροπιασμένος.
Pixar "Monsters Corporation"
Μεγάλα γράμματα τυπωμένα με έντονους χαρακτήρες σε μπλε φόντο - είναι ιδανικές για μια μεγάλη εταιρεία. Το λογότυπο φαίνεται απλό, αλλά ταυτόχρονα, το μπλε χρώμα και η εικόνα των οφθαλμών με τους χαρακτήρες της κινούμενης εικόνας. Ομορφα.
Η Dream Works. "Μαδαγασκάρη"
Διακόσμηση καρτών, μπορεί να προσελκύσει την προσοχή. Θα μπορούσε, αλλά να μην προσελκύσει. Δεν έχω δουλέψει αρκετά για τις λεπτομέρειες. Το λογότυπο είναι μια τεντωμένη λέξη στην οποία το τελευταίο γράμμα R διαχωρίζεται ρητά από τους κύριους χαρακτήρες.
Pixar "Κοιλάδα"
Το Fancy-Cold Logo Style είναι ευχάριστο στο μάτι. Ειδικά μετά την παρακολούθηση ενός κινουμένων σχεδίων για ένα μικρό ρομπότ. Vall-και - ένα άψυχο αυτοκίνητο, που δημιουργήθηκε για μονότονη και βαρετή ζωή σε κενό έδαφος. Τι μπορεί να προβάλει καλύτερα την ουσία μιας τέτοιας κινούμενης εικόνας; Οι αιχμηρές άκρες, η πλήρης εξαφάνιση της γοητείας στην εικόνα και ένα κόκκινο κύκλο, με αποτέλεσμα έναν οπτικό αισθητήρα σε βιομηχανικό εξοπλισμό. Αξίζει να σημειωθεί το θάρρος του σχεδιαστή που χωρίζει το γράμμα Ε με ένα τολμηρό σημείο από το κύριο κείμενο. Ίσως να δείχνει ότι κάτω από το χονδροειδές κέλυφος είναι η ψυχή.
Η Dream Works. "Kung Fu Panda"
Τα σχήματα των γραμμάτων απεικονίζονται με τη μορφή παραδοσιακής κινεζικής αρχιτεκτονικής (στο σπίτι με τις καμπύλες στέγες), που δείχνει μια σύνδεση με την αρχαία πολεμική τέχνη. Η γραμματοσειρά στο στυλ του "ασιατικού" προσελκύει πραγματικά την προσοχή, αλλά φαίνεται πολύ επιθετική. Δεν υπάρχουν λοξά κόκκινα και κίτρινα γράμματα, ρίχνοντας τη σκιά στη θεωρία πρέπει να λειτουργήσει, αλλά για κάποιο λόγο όχι σε αυτή την αφίσα. Σε γενικές γραμμές, αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό δεν είναι το χειρότερο λογότυπο.