Αυτή τη φορά, η ηθοποιός πρωταγωνίστησε σε ένα βιογραφικό δράμα, το οποίο λέει για τους τελικούς του διάσημου τραγουδιού Judy Garland, της σχέσης της μαζί με, οπαδούς, διαχειριστές και μουσική. Η ταινία είναι αφιερωμένη στις τελευταίες συναυλίες που έδωσε στο Λονδίνο το 1968. Μετά από αυτές τις ομιλίες, πέθανε στο 47ο έτος της ζωής από την υπερβολική δόση από τα βαρβιτουρικά.
Η πρεμιέρα της ταινίας πραγματοποιήθηκε στο θέατρο Samuel Goldwyn στο Beverly Hills. Ο Rene Zellweger εμφανίστηκε σε ένα μικρό φόρεμα με ένα μακρύ βρόχο, το οποίο ήταν διακοσμημένο με floral εκτύπωση σε ανατολίτικο στυλ. Εκτός από αυτήν, στην πρεμιέρα ήταν ο Sam Smith, ο οποίος κατακτήθηκε σε εκθαμβωτικά λευκά παπούτσια σε ψηλά τακούνια. Η Sheron Stone ήταν επίσης παρούσα με το αμετάβλητο αφρώδες χαμόγελο.
Ο Pyter Fachinelley και ο Lily Ann Harrison έθεσε επίσης τους φωτογράφους. Αντίθετα, ήταν ντυμένοι με φαινομενική σεμνότητα και απλότητα: ήταν ένα μαύρο φόρεμα με μια λευκή floral εκτύπωση, και σε αυτό - μαύρο παντελόνι και σακάκι με ένα λευκό μπλουζάκι, καθώς και μπεζ μπότες.
Rufus sewell
Naya Rivera
Αναφέρεται επίσης ότι ο Rene Zellweger ο ίδιος έγραψε και πραγματοποίησε το soundtrack για την ταινία με τη συμμετοχή του Sam Smith.
Και η ταινία "Judy" βγαίνει στη Ρωσία στις 17 Οκτωβρίου.