Os titulares de discos no número de nominaciones en 2015 foron dúas películas á vez: "Berdman", un drama de comedia con Michael Kiton no papel principal e a comedia "Hotel" Grand Budapest "" - Son declarados de inmediato en 9 nominaciones. Para unha nominación menos: o "xogo de imitación", o drama histórico, o papel principal no que foi realizado por Benedict Cumberbatch.
Lista de nomeados en Oscar -2015:
Categoría "Mellor película"
• Sniper (Produtores: Clint Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper e Peter Morgan)
• Berdman (produtores: Alejandro Gonzalez Inonya, John Lesher e James V. Scotchdopoul)
• Advocacy (Produtores: Richard Linklater e Kathleen Sutherland)
• Hotel Grand Budapest (produtores: Wes Anderson, Scott Rudin, Stephen Reils e Jeremy Dawson)
• Xogo de simulación (Produtores: Nora Grossman, Ido Ostrovsky e Teddy Schwartzman)
• Selma (produtores: Christian Kolson, Oprah Winfri, Deda Gardner e Jeremy Cleiner)
• Total (Produtores: Tim Bevan, Eric FATENER, LISA Bruce e Anthony McCarten)
• Obsesión (produtores: Jason Bloom, Helen Estabruk e David Lancaster)
Categoría "Mellor Director Traballo"
• Alejandro González ANONYRTO - BERDMAN
• Richard Linklater - "Defensa"
• Bennett Miller - "Fox Hunter"
• Wes Anderson - "Hotel Grand Budapest" »»
• Morten tildum - "xogo en imitación"
Categoría "Mellor papel masculino"
• Steve Karell - "Fox Hunter" (para o papel de John Dujna)
• Bradley Cooper - "Sniper" (para o papel de Chris Kyle)
• Benedicto Cumberbatch - "xogo en imitación" (para o papel de Alan Tyurring)
• Michael Kiton - Berdman (para o papel de Riggan Thompson)
• Eddie Redmein - "Teoría do total" (para o papel de Stephen Hawking)
Categoría "Mellor papel feminino"
• Marion Cocotar - "Dous días, unha noite" (para o papel de Sandra)
• Feliciti Jones - Teoría total (para o papel de Jane Hawking)
• Julianna Moore - "Aínda Alice" (para o papel de Alice Howland)
• Rosamund Pike - "desapareceu" (para o papel de Amy Elliott-Dann)
• Reese Witherspoon - "Wild" (para o papel da mancha de Cheryl)
Categoría "mellor papel masculino do segundo plan"
• Robert Duval - "Xuíz" (para o papel do xuíz Joseph Palmer)
• Itan Hawk - "Advocacy" (para o papel de Mason Evans-Senior)
• Edward Norton - Berdman (para o papel de Mike Schirel)
• Mark Ruffalo - "Fox Hunter" (para o papel de Dave Schulz)
• Jay Kay Simmons - "Obsession" (para o papel de Terens Fletcher)
Categoría "Mellor papel das mulleres do segundo plan"
• Patricia Arquette - "Defensa" (para o papel de Olivia Evans)
• Laura Dern - "Wild" (para o papel de Barbara "Bobby" gris)
• Keira Knightley - "O xogo de imitación" (para o papel de Joan Clark)
• Emma Stone - Berdman (para o papel de SEM)
• Meril Strip - "Canto máis lonxe do bosque" (para o papel da bruxa)
Categoría "Mellor escenario orixinal"
• Alejandro González, Aleyrto, Nicolas Jaizobone, Alexander Dinelaris e Armando Bo - Berdman
• Richard Linklater - "Defensa"
• E. Max Fry e Dan Futterman - "Fox Hunter"
• Wes Anderson e Hugo Guinness - "Hotel" Grand Budapest "» »
• Dan Gilroy - Stringer
Categoría "Mellor escenario adaptado"
• Jason Hall - "Sniper"
• Graham Moore - "O xogo de imitación"
• Paul Thomas Anderson - "Plock conxénita"
• Anthony McCarten - Teoría total
• Damien Chasell - "Obsesión"
Categoría "Mellor animación película completa de lonxitude"
• Cidade de Heroes (Don Hall, Chris Williams e Roy Konley)
• Monstros da familia (Anthony Stakka, Graham Anneble e Travis Knight)
• Como domar Dragon 2 (Dean Dbloh e Bonni Arnold)
• Canción de mar / Canción do mar (Tumm Moore e Paul Young)
• Tomar a princesa Kaguya (Isao Takahata e Yoshiaki Nisimura)