Nositelji zapisa u broju nominacija u 2015. godini bili su dva filma odjednom: "Berdman", komedija drama s Michaelom Kitonom u glavnoj ulozi, a komedija "Hotel" Grand Budimpešta ", - deklarirani su odmah u 9 nominacija. Za jednu nominaciju manje - "igru imitacije", povijesna drama, glavna uloga u kojoj je izveo Benedikt Chemberbatch.
Popis kandidata na Oscaru -2015:
Kategorija "Najbolji film"
• snajper (proizvođači: Clint Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper i Peter Morgan)
• Berdman (proizvođači: Alejandro Gonzalez Inonya, John Lesher i James V. Scotchedopoul)
• Zagovaranje (proizvođači: Richard Lindlater i Kathleen Sutherland)
• Hotel Grand Budimpest (proizvođači: Wes Anderson, Scott Rudin, Stephen Reils i Jeremy Dawson)
• Simulacija igra (proizvođači: Nora Grossman, Ido Ostrovsky i Teddy Schwartzman)
• Selma (proizvođači: Christian Kolson, Oprah WinFri, Deda Gardner i Jeremy Cleiner)
• Ukupno (proizvođači: Tim Bevan, Eric Molener, Lisa Bruce i Anthony McCarten)
• Opsesija (proizvođači: Jason Bloom, Helen Estabrik i David Lancaster)
Kategorija "Najbolji ravnatelj radi"
• Alejandro Gonzalez Inoniyrto - Berdman
• Richard Lindlater - "obrana"
• Bennett Miller - "Fox Hunter"
• Wes Anderson - "Hotel Grand Budapest"
• Morten Tildum - "igra u imitaciji"
Kategorija "najbolja muška uloga"
• Steve Karell - "Hunter Foxa" (za ulogu Johna Dujne)
• Bradley Cooper - "snajper" (za ulogu Chrisa Kyle)
• Benedict Cumberbatch - "igra u imitaciji" (za ulogu Alana Tyurring)
• Michael Kiton - Berdman (za ulogu Riggana Thompsona)
• Eddie Redmein - "teorija ukupnog" (za ulogu Stephena Hawking)
Kategorija "najbolja žena žena"
• Marion Cotionar - "Dva dana, jedne noći" (za ulogu Sandra)
• Felicicije Jones - ukupna teorija (za ulogu Jane Hawking)
• Julianna Moore - "Još uvijek Alice" (za ulogu Alice Howlanda)
• Rosamund štuka - "nestao" (za ulogu Amy Elliott-DANN)
• Reese Witherspoon - "Wild" (za ulogu Cheryl mrlja)
Kategorija "Najbolja muška uloga drugog plana"
• Robert Duval - "sudac" (za ulogu sudaca Josepha Palmera)
• Itan Hawk - "Zagovaranje" (za ulogu Mason Evans-Senior)
• Edward Norton - Berdman (za ulogu Mike Schirela)
• Mark Ruffalo - "Fox Hunter" (za ulogu Dave Schulz)
• Jay Kay Simmons - "Opsesija" (za ulogu Terens Fletcher)
Kategorija "Najbolja žena uloga drugog plana"
• Patricia Arquette - "obrana" (za ulogu Olivia Evansa)
• Laura Dern - "Wild" (za ulogu Barbare "Bobby" Grey)
• Keira Knightley - "Igra imitacija" (za ulogu Joan Clarka)
• Emma Stone - Berdman (za ulogu SEM)
• Meril trake - "što je u šumi" (za ulogu vještice)
Kategorija "Najbolji originalni scenarij"
• Alejandro Gonzalez Inoniyrto, Nicolas Jainobone, Alexander Dinelaris i Armando Bo - Berdman
• Richard Lindlater - "obrana"
• E. Max SRJ i DAN FUTTERMAN - "Fox Hunter"
• Wes Anderson i Hugo Guinness - "Hotel" Grand Budimpešta "»
• Dan Gilroy - Stringer
Kategorija "Najbolji prilagođeni scenarij"
• Jasonska dvorana - "snajper"
• Graham Moore - "Igra imitacija"
• Paul Thomas Anderson - "Kongenitalni Plock"
• Anthony McCarten - ukupna teorija
• Damien Chasell - Opsesija "
Kategorija "Najbolja animacija Film pune duljine"
• Grad heroji (Don Hall, Chris Williams i Roy Konley)
• Obiteljski čudovišta (Anthony Staka, Graham Anple i Travis Knight)
• Kako ukrotiti Dragon 2 (Dean Debloh i Bonni Arnold)
• Morska pjesma / pjesma mora (Tumm Moore i Paul Young)
• Uzmite o princezi Kaguya (Isao Takahata i Yoshiaki Nisimura)