Legjobb film:
"Argo művelet"
"Dzhango felszabadult"
"Wild South Beasts"
"Elutasított"
"Pi élete"
"Lincoln"
"Fő"
"A Full Hold királysága"
"Ezüstbélés PlayBook"
"Célszám"
Legjobb színész:
Hugh Jackman ("elutasított")
John Hawks ("Surrogat")
Bradley Cooper ("A barátom pszichés")
Daniel Day Lewis ("Lincoln")
Hoakin Phoenix ("Mester")
Danzel Washington ("Berendezések")
Legjobb színésznő:
Jessica melléről ("első számú cél")
Marion Cotionar ("rozsda és csont")
Jennifer Lawrence ("A barátom pszichés")
Emmanuel Riva ("Szerelem")
Kuvenzhan Wallis ("a vadon élő vadállatok")
Naomi Watts ("lehetetlen")
A legjobb második tervező:
Robert de Niro ("A barátom pszichés")
Matthew McConaja ("Super Mike")
Tommy Lee Jones (Lincoln)
Javier Bardem ("007: Skyfall koordináták")
Alan Arkin ("Argo Működés")
Philip Seymour Hoffman ("Mester")
Legjobb második tervező:
Amy Adams ("Mester")
Judi Dench ("007: Skyfall koordináták")
Sally mező (Lincoln)
Helen Hunt ("Surrogat")
Ann Hathaway ("nyomorult")
Ann Dhaud ("kísérlet" engedelmesség ")
Legjobb fiatal színész / színésznő:
Logan Lerman ("Jó, hogy csendes legyen")
El Fanning ("Bomba")
Kuvenzhan Wallis ("a vadon élő vadállatok")
Tom Holland ("lehetetlen")
Kara Hayward ("A Full Moon Királyság")
SURAJ SHARMA ("LIFE PI")
Legjobb igazgató:
Ben Affleck ("Argo Működés")
Catherine Bigelou ("első számú cél")
David O. Russell ("a barátom őrült")
Endzh Lee ("Life Pi")
Stephen Spielberg (Lincoln)
Tom Hooper ("Elutasított")
Legjobb öntött:
"Argo művelet"
"Marygold Hotel: legjobb egzotikus"
"A Full Hold királysága"
"Ezüstbélés PlayBook"
"Elutasított"
"Lincoln"
A legjobb eredeti szkript:
Quentin Tarantino ("Dzhango felszabadult")
John Gatins ("Berendezések")
Ryan Johnson ("Idő hurok")
Paul Thomas Anderson ("Mester")
Mark Bal ("első")
Wes anderson és római coppola ("A Full Moon Királyság")
A legjobb adaptált szkript:
Chris Terry ("Argo Művelet")
Tony Kushner (Lincoln)
David Magi ("Life Pi")
David O. Russell ("a barátom őrült")
Stephen Chboska ("jó, hogy csendes legyen")
Legjobb animációs film:
"Ralph"
"Álmok álmok"
"Paranorman, vagy hogyan kell szűkíteni a zombik"
"Madagaszkár 3"
"Bátor"
Frankenvini
Legjobb művelet:
"007: Skyfall koordináták"
"Dark Knight: Revival Legend"
"Avengers"
"Time Loop"
Legjobb cselekvési színész:
Joseph Gordon-Levitt ("Time Loop")
Daniel Craig ("007: Skyfall koordináták")
Jake Jillenhol ("Patrol")
Robert Downey Jr. ("Avengers")
Christian Bale ("Dark Knight: Revival Legends")
Legjobb akció színésznő:
Emily Blane ("Time hurok")
Gina Karano ("Knockout")
Judi Dench ("007: Skyfall koordináták")
Ann Hathaway ("Dark Knight: Revival Legends")
Jennifer Lawrence ("Hungry Games")
Legjobb komédia:
"Bernie"
"Ezüstbélés PlayBook"
"Harmadik kerék"
"Macho és Botan"
"Szerelem egy felnőttben"
A legjobb komédia színész:
Jack Black (Bernie)
Bradley Cooper ("A barátom pszichés")
Paul Rudd ("Szerelem egy felnőttben")
Channing Tatum ("Macho és Botan")
Mark Wahlberg ("Harmadvég vége")
Legjobb komédia színésznő:
Mila Kunis ("harmadik extra")
Jennifer Lawrence ("A barátom pszichés")
Rebel Wilson ("Tökéletes hang")
Leslie Mann ("Szerelem egy felnőttben")
Shirley McClain (Bernie)
Legjobb horror / tudományos fantasztikus film:
"Time Loop"
"Prométheusz"
"Fonott egy erdőben"
Legjobb külföldi film:
"Szeretet"
"1 + 1"
"Rozsda és csont"
"Royal Roman"
A nyertesek díjátadó ünnepségét január 10-én tartják Santa Monica-ban.