საუკეთესო ფილმი:
"არგო ოპერაცია"
"Dzhango გათავისუფლდა"
"ველური სამხრეთი მხეცები"
"უარყოფილი"
"PI- ის ცხოვრება"
"ლინკოლნი"
"ოსტატი"
"სრული მთვარის სამეფო"
"ვერცხლისფერი Linings Playbook"
"მიზანი ნომერ პირველი"
საუკეთესო მსახიობი:
ჰიუ ჯეკმანი ("უარყოფილი")
ჯონ ჰოუქსი ("სუროგატი")
ბრედლი კუპერი ("ჩემი მეგობრის არის ფსიქოლოგია")
დენიელ დღე ლუისი ("ლინკოლნი")
ჰოაკინ ფენიქსი ("ოსტატი")
დანცელ ვაშინგტონი ("აპარატურა")
საუკეთესო მსახიობი:
ჯესიკა გულმკერდის ("ნომერ პირველი მიზანი")
მარიონ COSTOSAR ("ჟანგი და ძვალი")
Jennifer Lawrence ("ჩემი მეგობრის არის ფსიქოლოგიური")
ემანუელ რივა ("სიყვარული")
კუვენჟან უოლისი ("ველური სამხრეთ მხეცები")
ნაომი ვატი ("შეუძლებელია")
საუკეთესო მეორე დამგეგმავი:
რობერტ დე ნირო ("ჩემი მეგობრის ფსიქია")
მეთიუ მაკკონაზა ("სუპერ მაიკ")
ტომი ლი ჯონსი (ლინკოლნი)
Javier Bardem ("007: Skyfall კოორდინატები")
ალან არკინი ("არგო ოპერაცია")
ფილიპ სეიმური ჰოფმანი ("ოსტატი")
საუკეთესო მეორე გეგმა მსახიობი:
Amy Adams ("ოსტატი")
Judi Dench ("007: Skyfall კოორდინატები")
სალი საველე (ლინკოლნი)
ელენე ნადირობა ("სუროგატი")
ენ Hathaway ("უმწეო")
ენ დდაუდი ("ექსპერიმენტი" მორჩილება ")
საუკეთესო ახალგაზრდა მსახიობი / მსახიობი:
Logan Lerman ("კარგი უნდა იყოს მშვიდი")
El Fanning ("Bomb")
კუვენჟან უოლისი ("ველური სამხრეთ მხეცები")
ტომ ჰოლანდია ("შეუძლებელია")
Kara Hayward ("სამეფო სრული მთვარე")
Suraj Sharma ("Life Pi")
საუკეთესო რეჟისორი:
ბენ აპლეკი ("არგო ოპერაცია")
Catherine Bigelou ("ნომერ პირველი მიზანი")
დავით ო. რასელი ("ჩემი მეგობრის გიჟია")
Endzh Lee ("Life Pi")
სტივენ სპილბერგი (ლინკოლნი)
ტომ ჰოპერი ("უარყოფილი")
საუკეთესო მსახიობი:
"არგო ოპერაცია"
"Marygold სასტუმრო: საუკეთესო ეგზოტიკური"
"სრული მთვარის სამეფო"
"ვერცხლისფერი Linings Playbook"
"უარყოფილი"
"ლინკოლნი"
საუკეთესო ორიგინალური სცენარი:
Quentin Tarantino ("Dzhango გათავისუფლებულია")
ჯონ გატინსი ("აპარატურა")
რაიან ჯონსონი ("დროის მარყუჟის")
პოლ თომას ანდერსონი ("ოსტატი")
Mark Bal ("ნომერ პირველი")
Wes Anderson და რომან Coppola ("სამეფო სრული მთვარე")
საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი:
კრის ტერი ("არგო ოპერაცია")
ტონი კუშნერი (ლინკოლნი)
დავით მაგი ("ცხოვრება PI")
დავით ო. რასელი ("ჩემი მეგობრის გიჟია")
სტივენ ჩხოსკა ("კარგი მშვიდი")
საუკეთესო ანიმაციური ფილმი:
"რალფ"
"სიზმრების მეპატრონეები"
"Paranorman, ან როგორ tame zombies"
"მადაგასკარი 3"
"მამაცი"
ფრანკენვინინი
საუკეთესო ქმედება:
"007: Skyfall კოორდინატები"
"Dark Knight: აღორძინების ლეგენდა"
"შურისმაძიებლები"
"დრო Loop"
საუკეთესო სამოქმედო მსახიობი:
ჯოზეფ გორდონ-ლევიტი ("დროის მარყუჟის")
დენიელ კრეიგ ("007: Skyfall კოორდინატები")
Jake Jillenhol ("პატრული")
რობერტ Downey Jr. ("შურისმაძიებლები")
ქრისტიან Bale ("Dark Knight: აღორძინების ლეგენდები")
საუკეთესო სამოქმედო მსახიობი:
ემილი ბლანტე ("დროის მარყუჟის")
გინა კარანო ("Knockout")
Judi Dench ("007: Skyfall კოორდინატები")
ენ Hathaway ("Dark Knight: აღორძინების ლეგენდები")
Jennifer Lawrence ("მშიერი თამაშები")
საუკეთესო კომედია:
"ბერნი"
"ვერცხლისფერი Linings Playbook"
"Მესამე ბორბალი"
"მაჩო და ბოტანი"
"სიყვარული ზრდასრული"
საუკეთესო კომედია მსახიობი:
ჯეკ შავი (ბერნი)
ბრედლი კუპერი ("ჩემი მეგობრის არის ფსიქოლოგია")
პოლ რუდსი ("ზრდასრული სიყვარული")
Channing Tatum ("Macho და Botan")
მარკ ვაჰლბერგი ("მესამე დასასრული")
საუკეთესო კომედია მსახიობი:
Mila Kunis ("მესამე დამატებითი")
Jennifer Lawrence ("ჩემი მეგობრის არის ფსიქოლოგიური")
მეამბოხე უილსონი ("სრულყოფილი ხმა")
Leslie Mann ("სიყვარული ზრდასრული")
Shirley McClain (Bernie)
საუკეთესო საშინელებათა / სამეცნიერო ფანტასტიკური ფილმი:
"დრო Loop"
"პრომეთე"
"ტყეში დაიმსხვრა"
საუკეთესო უცხოური ფილმი:
"სიყვარული"
"1 + 1"
"ჟანგი და ძვალი"
"სამეფო რომან"
გამარჯვებულთა დაჯილდოების ცერემონია 10 იანვარს სანტა მონიკაში გაიმართება.