De Reclasse verfollegen an d'Zuel vun der Ernennung am Joer 2010 waren och zwou Filmer virun eemol: "Bestristesche Kachon an der Komagon» "huet en Comeméen bei Michaal Kicer an der Michaalen" Hotel an der Kerom Fir eng politesch manner - D'"Satititat" huet den Actional Drama an den Ursazsbus gemaach.
Lëscht vun nominéierte op Oscar -2015:
Kategorie "bescht Film"
• Sniper (Produzenten: Clint Eastwood, Robert Loresz, Andrew LaDley Cooper a Peter Morgan)
• Bordman (Produzenten: Alejandro Gonzalz Inonya, John Lesh an den Jamy Votchodopoul)
• Iwwerdenkung (Produzenten: Richard Linkler an Kathleen Sutherland)
• Hotel Grand Budopest (Produzenten: Wes Anderson, de Scott Rudin, Stephens Reilen an de Jeremy Dawson)
• Simulatiouns Spill (Produzenten: Nora Brutto, Ido OSTROVsky an Tatted Schwartzman)
• Selma (Produzenten: De Christian Kolson, Oprah Winfri, DeDA Garder a Jeremy Cleiner)
• Total (Produzent: Titlan, Elleer, Lisa Bruce an Anthony McCarten)
• Obsessioun (Produzenten: Jason Bléi, Helenswee an David Lancaster)
Kategorie "bescht Direkter Aarbecht"
• Alejandro Gonzalez Inonyrto - Beistman
• Richard Linklerater - "Verdeedegung"
• Bennett Miller - "Fuuss Hunter"
• WEST Anderson - "Hotel Grand Budapest" »
• Mortken Tildum - "Spill an der Imitatioun"
Kategorie "bescht männlech Roll"
• Steve Kare - "Fuuss Hunter" (fir d'Roll vum John Durjna)
• Bradley Cooper - "sniper" (fir d'Roll vum Chris Kyle)
• Bernict Cumberbatch - "Spill an der Imitatioun" (fir d'Roll vum Alan Turneur)
• Michael Kiton - Beidman (fir d'Roll vum Riggan Thompson)
• Eddie Redmein - "Theorie vum Total" (fir d'Roll vum Stephen Hawking)
Kategorie "bescht Fraen hir Roll"
• Marion-Conionar - "Zwee Deeg, eng Nuecht" (fir d'Roll vun der Sandra))
• Feliciti Jones - total Theorie (fir d'Roll vum Jane Hawking)
• Julianna Moore - "nach ëmmer Alice" (fir d'Roll vum Alice Howland)
• Rosamund-Pike - "verschwonnen" (fir d'Roll vum Amy Elliott-Dann)
• reese witherspoon - "Wild" (fir d'Roll vum Cheryl Fleck)
Kategorie "bescht männlech Roll vum zweete Plang"
• Robert Duval - "Riichter" (fir d'Roll vum Riichter Joseph Palmer)
• Itan Hawk - "Affekot" (fir d'Roll vum Mason Evans-Senior)
• Edward Norton - Bordman (fir d'Roll vum Mike Schirel)
• Mark Ruffalo - "Fuuss Hunter" (fir d'Roll vum Dave Schulz)
• Jay Kay Simons - "Obsessioun" (fir d'Roll vum Terletcher)
Kategorie "Bescht Fraen hir Roll vum zweete Plang"
• Patricia Arquetto - "Verteidegung" (fir d'Roll vun der Olivia Evans)
• Laura Darm - "Wild" (fir d'Roll vun der Barbara "Bobby" gro)
• Kerira knightley - "d'Spill vun der Imitatioun" (fir d'Roll vum Joan Clark)
• Emma Stone - Beichtman (fir d'Roll vum SEM)
• Meril Strip - "Dee méi wäit am Bësch" (fir d'Roll vun der Hex)
Kategorie "Beschte original Szenario"
• Alejandro Gonzalez Aonyro, Nicolas JAIFOVO, Alexander Dimmarer an Armando Bo - Bandman
• Richard Linklerater - "Verdeedegung"
• E. Max Frësch an den Dan Futterman - "Fuusshunter"
• wes Anderson an Hugo Guessness - "Hotel" Grudeeperest "»
• Den Dan Gilroy - Stringer
Kategorie "bescht ugepaakt Szenario"
• Jason Hall - "Sniper"
• Graham Moore - "d'Spill vun der Imitatioun"
• Paul Thomas Anderson - "Kongenitalplock"
• Anthony McCarten - total Theorie
• Damien Chasell - "Obsessioun"
Kategorie "Bescht Animatioun volllängt Film"
• Stad Helden (Don Hall, Chris Williams a Roy Konkley)
• Family Monsters (anthony Stakka, Graham Anem an Travis Ritter)
• Wéi fir Dragon 2 (Dean Debloh an Bonni Arnold) ze bannen)
• Song Song / Song vum Mier (Tumm Moore a Paul Jonk)
• Huelt iwwer d'Prinzessin Kaguya (Isao Takata an Yoshiakuamu nisimura)