بهترين فلم
"آرگو آپريشن"
"ڊنگوو آزاد ڪيو"
"جهنگلي ڏکڻ جانور"
"رد"
"پائي جي زندگي"
"لنڪن"
"ماسٽر"
"مڪمل چنڊ جو بادشاهت"
"سلور ليننگ پلي ڪتاب"
"مقصد نمبر هڪ"
بهترين اداڪار:
هج جڪمن ("رد")
جان هاڪس ("سورتويٽ")
برادلي ڪوپر ("منهنجو بواء فرينڊ نفسيات آهي")
دانيال ڏينهن ليوس ("لنڪن")
هوڪين فينڪس ("ماسٽر")
ڊينزل واشنگٽن ("سامان")
بهترين اداڪاره:
جيسيڪا سينه ("نمبر هڪ مقصد")
مارين ڪوشن ("مورچا ۽ هڏا")
جينيفر لارنس ("منهنجو پريم نفسياتي آهي")
ايممانوئل ريوا ("پيار")
ڪوينزهان والس ("جهنگلي ڏکڻ")
نومي واٽ ("ناممڪن")
بهترين سيڪنڊ پلانر:
رابرٽ ڊي نرو ("منهنجو پريم نفسياتي آهي")
متي ميڪوناجا ("سپر مائڪ")
ٽامي لي جونز (لنڪن)
جاوير بارارم ("007: اسڪائي فال همراه")
ايلن آرڪين ("آرگو آپريشن")
فلپ سيمور هافمن ("ماسٽر")
بهترين سيڪنڊ پلان اداڪاره:
امي ايڊمز ("ماسٽر")
جوڊي ڊنچ ("007: اسڪائي فالجر همراهن")
سلي فيلڊ (لنڪن)
هيلين جو شڪار ("سروگٽ"))
اين هائي وي ("بدبخت"))
اين اي دوست ("تجرباتي" اطاعت ")
بهترين نوجوان اداڪار / اداڪاره:
لوگن ليرمان ("خاموش رهڻ لاء سٺو")
ايل فيننگ ("بم")
ڪوينزهان والس ("جهنگلي ڏکڻ")
ٽام هالينڊ ("ناممڪن")
ڪارا هائورڊ ("مڪمل چنڊ")
سيراج شرما ("زندگي پي")
بهترين ڊائريڪٽر:
بين اليڪٽرڪ ("آرگو آپريشن")
ڪيٿرائن بگولو ("نمبر هڪ مقصد")
دائود او. رسل ("منهنجو پريم پاگل آهي")
endszh لي ("زندگي پي")
اسٽيفن اسپيلبرگ (لنڪن)
ٽام هوپر ("رد")
بهترين ڪاسٽ:
"آرگو آپريشن"
"ميريگول هوٽل: بهترين خارجي"
"مڪمل چنڊ جو بادشاهت"
"سلور ليننگ پلي ڪتاب"
"رد"
"لنڪن"
بهترين اصلي اسڪرپٽ:
ڪوئنٽينٽ ٽانٽينينو ("ڊيزانگو آزاد"))
جان گيتن ("سامان")
ريان جانسن ("وقت جو لوپ")
پال ٿامس اينڊرسن ("ماسٽر")
مارڪ بال ("نمبر هڪ")
ويس اينڊرسن ۽ رومن ڪوپولا ("مڪمل چنڊ")
بهترين ترتيب ڏنل اسڪرپٽ:
ڪرس ٽيري ("آرگو آپريشن")
ٽوني ڪشينر (لنڪن)
دائود ميگي ("زندگي پي")
دائود او. رسل ("منهنجو پريم پاگل آهي")
اسٽيفن چبوسڪا ("چپ ٿيڻ سٺو")
بهترين متحرڪ فلم:
"رالف"
"خوابن جا ڪيپر"
"ڀورين، يا ڪيئن زومبيز"
"مڊگاسڪر 3"
"بهادر"
فرينينيني
بهترين عمل:
"007: اسڪائي فال همراه"
"اونداهي نائيٽ: بحالي جي ڏند ڪٿا"
"ايونڊرز"
"ٽائيم لوپ"
بهترين ايڪشن اداڪار:
جوزف گورڊن-ليوٽ ("لوپ جو وقت")
ڊينيل ڪرگ ("007: اسڪائي فالجر همراهن")
جلي جو جيللول ("گشت")
رابرٽ ڊووني جونيئر ("ايونڊرز")
عيسائي بيل ("اونداهي نائيٽ: بحالي واري ڏند ڪٿا")
بهترين ايڪشن اداڪاره:
ايملي بليڪ ("وقت جو لوپ")
گينا ڪارونو ("دستڪ"))
جوڊي ڊنچ ("007: اسڪائي فالجر همراهن")
اين هاهاها ("اونداهي نائيٽ: بحالي جي ڏند ڪٿا")
جينيفر لارنس ("بکيا رانديون")
بهترين مزاحيه:
"برني"
"سلور ليننگ پلي ڪتاب"
"ٽيون ويل"
"ماچو ۽ بوٽن"
"هڪ بالغ ۾ پيار"
بهترين مزاحيه اداڪار:
جڪ ڪارو (برني)
برادلي ڪوپر ("منهنجو بواء فرينڊ نفسيات آهي")
پال روڊ ("بالغن ۾ پيار")
چيننگ ٽاٽم ("ماچو ۽ بوٽن"))
مارڪ واٿلبرگ ("ٽيون آخر")
بهترين مزاحيه اداڪاره:
ايميلا ڪونس ("ٽيون اضافي"))
جينيفر لارنس ("منهنجو پريم نفسياتي آهي")
باغي ولسن ("ڪامل آواز")
ليسلي منن ("هڪ بالغ ۾ پيار")
شيرلي ميڪڪين (برني)
بهترين وحشت / سائنسي شاندار فلم:
"ٽائيم لوپ"
"پروميٿٿس"
"ڪاٺ ۾ شيڊ"
بهترين پرڏيهي فلم:
"پيار"
"1 + 1"
"مورچا ۽ هڏا"
"رائل رومن"
فاتح انعامن واري تقريب سان 10 جنوري تي سانتا مونيڪا ۾ منعقد ڪئي ويندي.