Vedúci bol film Guillermo del Toro "tvar vody" s 12 nomináciami, po ktorých nasledovali "tri billboardy na hranici Ebbingu, Missouri" a "Dark Time", ktoré dostali 9 nominácií.
Zoznam nominovaní je plne:
Najlepší film
"Zavolajte mi s vaším menom"
"Dunkirk"
"Tvar vody"
"Temné časy"
"Tri billboardy na hranici Ebbingu, Missouri"
Najlepší režisér
Deni Vilnev - "Blade beží 2049"
Christopher Nolan - "Dunkirk"
Guillermo del Toro - "tvar vody"
Martin McDona - "Tri billboardy na hranici Ebbingu, Missouri"
Luka Guadagnor - "Zavolajte mi s vaším menom"
Herca
DANIEL DAY LEWIS - "GHOST THURTHER"
Gary Oldman - "Temné časy"
Daniel Kalua - "preč"
Jamie Bell - "ukazovatele nezomrú v Liverpoolu
Timothy Shalam - "Zavolajte mi s vaším menom"
Najlepšia herečka
Annette Bening - "Pinewings nezomrie v Liverpoole"
Francis McDormand - "Tri billboardy na hranici Ebbing, Missouri"
Margo Robbie - "Tonya proti všetkým"
Sally Hawkins - "tvar vody"
Sirsha Ronan - "Lady Berd"
Najlepšie 2. plánovač
Christopher Plammer - "All Money World"
Hugh Grant - "Dobrodružstvo Paddington 2"
Sam Rockwell - "Tri billboardy na hranici Ebbing, Missouri"
Willem Defo - "Florida Project"
WOODY HARRELSON - "Tri billboardy na hranici Ebbing, Missouri"
Najlepšia herečka 2. plán
Alison Jenny - "Tonya proti všetkým"
Christine Scott Thomas - "Temné časy"
Lori Metcalf - "Lady Berd"
Leslie Manville - "Ghost Thread"
Octavia Spencer - "tvar vody"
Najlepší britský film
"Smrť Stalin"
"Temné časy"
"Lady Macbeth"
"Tri billboardy na hranici Ebbingu, Missouri"
"Božia Zem"
"Dobrodružstvo Paddington 2"
Najlepší animovaný film
"Tajomstvo Coco"
"Van Gogh. S láskou, vincentom "
Môj život ako cuketa
Najlepší dokumentárny film
"Mesto duchov"
"Nie som čierny" ty "
"ICAR"
"Nepohodlná planéta"
"Jane"
Najlepší zahraničný film
"Nepáči sa"
"Je"
"Major"
"Cestovný predavač"
"Spočiatku zabili môjho otca"
Najlepší pôvodný skript
Jordánsky pil - "preč"
Stephen Rogers - "Tonya proti všetkým"
Greta Gervig - "Lady Berd"
Guillermo del Toro - "tvar vody"
Martin McDona - "Tri billboardy na hranici Ebbingu, Missouri"
Najlepší prispôsobený skript
James Ivory - "Zavolajte mi s vaším menom"
Faben Nuri, Armando Janucci a David Schneider - "Smrť Stalin"
Aaron Sorkin - "Veľká hra"
Matt Greenhalg - "horské drevo nezomrie v Liverpoole"
Paul King a Simon Farneby - "Adventures of Paddington 2"
Best Soundtrack
Benjamin Wallfish a Hans Zimmer - "čepeľ beží 2049"
Hans Zimmer - Dunkirk
Johnny Greenwood - "Ghost Thread"
Dario Mariantelli - "Dark Times"
Alexander Deplet - "tvar vody"
Najlepšie scenérie
"Kráska a zviera"
"Blade beží 2049"
"Dunkirk"
"Tvar vody"
"Temné časy"
Najlepší návrh kostýmov
"Kráska a zviera"
"Tvar vody"
"Ghost vlákno"
"Tonya proti všetkým"
"Temné časy"
Najlepšie make-up a účes
"Blade beží 2049"
"Temné časy"
"Miracle"
"Victoria a Abdul"
"Tonya proti všetkým"
Najlepší zvuk
"Dieťa na jednotke"
"Blade beží 2049"
"Dunkirk"
"Tvar vody"
"Star Wars: Posledné jednozáDIEL
Best operátor práce
Roger Dickins - "čepeľ beží 2049"
Bruno delball - "tmavý čas"
HOYTE WANG HOYTEMA - "DUNKIRK"
Ben Davis - "Tri billboardy na hranici Ebbing, Missouri"
Dan Lautsen - "tvar vody"
Najlepšie montáž
"Dieťa na jednotke"
"Blade beží 2049"
"Dunkirk"
"Tvar vody"
"Tri billboardy na hranici Ebbingu, Missouri"
Najlepšie vizuálne efekty
"Blade beží 2049"
"Dunkirk"
"Tvar vody"
"Star Wars: Posledné jednozáDIEL
"Planet Monkeys: vojna"
Stúpajúca hviezda
Daniel Kalua
Florencia Pew
Josh o Connor
Tessa Thompson
Timothy Shalam
Najlepší britský debut.
"Nie som čarodejnica"
"Čeľusť"
Kráľovstvo nás.
"Lady Macbeth"
Najlepšie British Animation Krátky film
Mať srdce.
Mamoon.
Póly od seba
Najlepší britský krátky herný film
Aamir.
Cowboy Dave
Utopený muž.
Práca
WREN BOYS
Zoznam nominínov BAFTA 2018 akýmkoľvek prekvapením sa nelíši - väčšina tých, ktorí budú bojovať za britský Oscar, sa už podarilo získať nomináciu alebo soška na nedávnej "Golden Globe". Zmyšlienkovitých doplnkov - len britský obraz "filmových hviezd nezomrie v Liverpoole", ktorý nás oceňuje. Okrem toho, prémia bude schopná bojovať "Spočiatku zabili môjho otca," obraz Angelina Jolie o Kambodži, ktorá v konečnom zozname kandidátov zlatého sveta v kategórii "najlepší film v cudzom jazyku " nedostal.