Rekorderji v številu nominacij v letu 2015 so bili dva filma naenkrat: "Berdman", komedijska drama z Michaelom Kiton v glavni vlogi, in komedija "Hotel" Grand Budimpest "" so razglašeni takoj v 9 nominacijah. Za eno imenovanje manj - "igra imitacije", zgodovinska drama, glavna vloga, pri kateri je izvedla Benedict Cumberbatch.
Seznam nominirancev na OSCAR -2015:
Kategorija "Best Film"
• Sniper (proizvajalci: Clint Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper in Peter Morgan)
• Berdman (proizvajalci: Alejandro Gonzalez Inonya, John Lesher in James V. Scotchdopoul)
• Zagovorništvo (proizvajalci: Richard Linklater in Kathleen Sutherland)
• Hotel Grand Budapest (proizvajalci: Wes Anderson, Scott Rudin, Stephen Reils in Jeremy Dawson)
• Simulacijska igra (proizvajalci: Nora Grossman, Ido Ostrovsky in Teddy Schwartzman)
• SELMA (proizvajalci: Christian Kolson, Oprah Winfri, Deda Gardner in Jeremy Cleinerja)
• Skupaj (proizvajalci: Tim Bevan, Eric Feller, Lisa Bruce in Anthony McCarten)
• Obsedenost (proizvajalci: Jason Bloom, Helen Estabruk in David Lancaster)
Kategorija "Best Director Work"
• Alejandro Gonzalez Inonnirto - Berdman
• Richard Linklater - "obramba"
• Bennett Miller - "Hunter Fox"
• WES Anderson - "Hotel Grand Budapest" »
• Morten Tildum - "Igra v imitaciji"
Kategorija "Najboljša moška vloga"
• Steve Karll - "Lunter Fox" (za vlogo Johna Dujne)
• Bradley Cooper - "Sniper" (za vlogo Chris Kyle)
• Benedict Cumberbatch - "Igra v imitaciji" (za vlogo Alana Tyurring)
• Michael Kiton - Berdman (za vlogo Riverga Thompsona)
• Eddie redmein - "TEORIJA SKUPAJ" (za vlogo Stephen Hawking)
Kategorija "Best Ženska vloga"
• Marion COTAR - "Dva dni, ena noč" (za vlogo Sandra)
• Felicite Jones - popolna teorija (za vlogo Jane Hawking)
• Julianna Moore - "Še vedno Alice" (za vlogo Alice Howland)
• Rosamund Pike - "izginil" (za vlogo Amy Elliott-Dann)
• Reese Wisherspoon - "Wild" (za vlogo Cheryl Madeža)
Kategorija "Najboljša moška vloga drugega načrta"
• Robert Duval - "Sodnik" (za vlogo sodnika Josepha Palmer)
• ITAN Hawk - "Zagovorništvo" (za vlogo Masona Evans-Senior)
• Edward Norton - Berdman (za vlogo Mike Schirel)
• Mark Ruffalo - "Hunter Fox" (za vlogo Dave Schulza)
• Jay Kay Simmons - "OBSESSIJA" (za vlogo Terens Fletcher)
Kategorija "Najboljša ženska vloga drugega načrta"
• Patricia arquette - "obramba" (za vlogo olivije Evans)
• Laura Dern - "Wild" (za vlogo Barbare «Bobbyja« siva)
• Keira Knightley - "Igra imitacije" (za vlogo Joan Clark)
• Emma Stone - Berdman (za vlogo SEM)
• Meril Strip - "Freh v gozdu" (za vlogo čarovnice)
Kategorija "Najboljši izvirni scenarij"
• Alejandro Gonzalez Inonnirto, Nicolas Jaizobone, Alexander Dinelaris in Armando Bo - Berdman
• Richard Linklater - "obramba"
• E. Max Fry in Dan Futterman - "Hunter Fox"
• WES Anderson in Hugo Guinness - "Hotel" Grand Budapest "»
• Dan Gilroy - Stringer
Kategorija "Najboljši prilagojeni scenarij"
• Jasonska dvorana - "Sniper"
• Graham Moore - "Igra imitacije"
• Paul Thomas Anderson - "Congenital Plock"
• Anthony McCarten - popolna teorija
• Damien Chasell - "Obsession"
Kategorija "Best Animacija Film-Dolge Film"
• Mesto junakov (Don Hall, Chris Williams in Roy Konley)
• Družinske pošasti (Anthony Stakka, Graham Anneble in Travis Knight)
• Kako tame Dragon 2 (Dean Debloh in Bonni Arnold)
• Morska pesem / pesem morja (Tumm Moore in Paul Young)
• Vzemite princeso Kaguya (Isao Takahata in Yoshiaki Nisimura)