හොඳම චිත්රපටය:
"ආගෝ මෙහෙයුම"
"දශයිජෝව නිදහස්"
"වයිල්ඩ් දකුණු තිරිසන්"
"ප්රතික්ෂේප"
"පයිගේ ජීවිතය"
"ලින්කන්"
"මාස්ටර්"
"පුර පසළොස්වක රාජ්යය"
"සිල්වර් ලයිනින්ග්ස් ප්ලේබුක්"
"ඉලක්ක අංක එක"
හොඳම නළුවා:
හියු ජැක්මන් ("ප්රතික්ෂේප")
ජෝන් හෝක්ස් ("සොරෝගට්")
බ්රැඩ්ලි කූපර් ("මගේ පෙම්වතා මානසික")
ඩැනියෙල් ඩේ ලුවිස් ("ලින්කන්")
හොකින් ෆීනික්ස් ("මාස්ටර්")
ඩැන්සෙල් වොෂිංටන් ("උපකරණ")
හොඳම නිළිය:
ජෙසිකා පපුව ("අංක එකේ ඉලක්කය")
මේරියන් සමුපකාරය ("මලකඩ හා අස්ථි")
ජෙනිෆර් ලෝරන්ස් ("මගේ පෙම්වතා මානසික")
එමානුවෙල් රිවා ("ආදරය")
කුවේෂන් වොලිස් ("දකුණේ තිරිසනුන්")
නයෝමි වොට් ("කළ නොහැකි")
හොඳම දෙවන සැලසුම්කරු:
රොබට් ඩි නිරෝ ("මගේ පෙම්වතා මානසික")
මැතිව් මැකෝනාජා ("සුපිරි මයික්")
ටොමී ලී ජෝන්ස් (ලින්කන්)
Javier bardam ("007: ස්කයිෆ්ලට් ඛණ්ඩාංක")
ඇලන් ආකින් ("ආලෝජී මෙහෙයුම")
පිලිප් සෙරමූර් හොෆ්මන් ("මාස්ටර්")
හොඳම දෙවන සැලසුම් නිළිය:
ඇමී ඇඩම්ස් ("මාස්ටර්")
ජූඩි ඩෙන්ච්න් ("007: ස්කයිෆ්ලට් ඛණ්ඩාංක")
සැලි ෆෝට් (ලින්කන්)
හෙලන් හන්ට් ("සොරගට්")
Ann න් හැෆේ ("කාලකණ්ණි")
Ann න් ඩූඩ් ("කීර්තිමත්" අත්හදා බැලීම ")
හොඳම තරුණ නළු / නිළිය:
ලෝගන් ලර්මන් ("නිශ්ශබ්ද වීමට හොඳයි")
එල් රසිකයෙක් ("බෝම්බය")
කුවේෂන් වොලිස් ("දකුණේ තිරිසනුන්")
ටොම් හොලන්ඩ් ("කළ නොහැකි")
කාරා හේවර්ඩ් ("පුර පසළොස්වක රාජධානිය")
සුරාජ් ෂර්මා ("ජීවිත පයි")
හොඳම අධ්යක්ෂක:
බෙන් ඇෆ්ලෙක් ("ආලෝජී මෙහෙයුම")
කැතරින් බිගෙලූ ("අංක එකේ ඉලක්කය")
ඩේවිඩ් ඕ. රසල් ("මගේ පෙම්වතා පිස්සු")
එන්ඩ්සි ලී ("ජීවිත Pi")
ස්ටීවන් ස්ප්ල්බර්ග් (ලින්කන්)
ටොම් හූපර් ("ප්රතික්ෂේප")
හොඳම වාත්තු:
"ආගෝ මෙහෙයුම"
"මේරිගෝල්ඩ් හෝටලය: හොඳම විදේශීය"
"පුර පසළොස්වක රාජ්යය"
"සිල්වර් ලයිනින්ග්ස් ප්ලේබුක්"
"ප්රතික්ෂේප"
"ලින්කන්"
හොඳම මුල් පිටපත:
ක්වෙන්ටින් ටැටින්ඉන් ("ඩයේ ඩයේ විචාර")
ජෝන් ගැටන් ("උපකරණ")
රයන් ජොන්සන් ("කාලය තුළ" ලූපය)
පෝල් තෝමස් ඇන්ඩර්සන් ("මාස්ටර්")
සලකුණු බෝල් ("අංක එක")
වෙස් ඇන්ඩර්සන් සහ රෝමන් කොපෝලා ("පුර පසළොස්වක රාජධානිය")
හොඳම අනුවර්තනය කරන ලද හොඳම පිටපත:
ක්රිස් ටෙරී ("ආලෝජී මෙහෙයුම")
ටෝනි කුෂ්නර් (ලින්කන්)
ඩේවිඩ් මැජි ("ජීවිතය PI")
ඩේවිඩ් ඕ. රසල් ("මගේ පෙම්වතා පිස්සු")
ස්ටීවන් චොබොස්කා ("නිශ්ශබ්ද වීමට හොඳයි")
හොඳම සජීවිකරණ චිත්රපටය:
"රැල්ෆ්"
"සිහින දකිනවා"
"පරණකාරකය, නැත්නම් පිල්ලියක් කළ ආකාරය"
"මැඩගස්කර් 3"
"නිර්භීත"
ෆ්රැන්කන්විනි
හොඳම ක්රියාව:
"007: ස්කයිෆ්ලට් ඛණ්ඩාංක"
"අඳුරු නයිට්: පුනර්ජීවන පුරාවෘත්තය"
"ඇවෙන්ජර්ස්"
"කාල ලූපය"
හොඳම ක්රියාකාරී නළුවා:
ජෝශප් ගෝර්ඩන්-ලෙවිට් ("කාලය ලූපය")
ඩැනියෙල් ක්රේග් ("007: ස්කයිෆ්ලට් ඛණ්ඩාංක")
ජේක් ජිලෙන්තෝල් ("මුර සංචාරය")
රොබට් ඩව්නි ජේ. ("ඇවෙන්ජර්ස්")
ක්රිස්ටියන් බේල් ("අඳුරු නයිට්: පුනර්ජීවන ලෙජන්ඩ්ස්")
හොඳම ක්රියාකාරී නිළිය:
එමිලි බ්ලැන්ටි ("කාලය තුළ"
ජිනා කරනෝ ("පිළිමළුන්කම")
ජූඩි ඩෙන්ච්න් ("007: ස්කයිෆ්ලට් ඛණ්ඩාංක")
Ann න් හැෆේ ("අඳුරු නයිට්: පුනර්ජීවන ජනගෙව්")
ජෙනිෆර් ලෝරන්ස් ("බඩගිනි ක්රීඩා")
හොඳම ප්රහසන:
"බර්නි"
"සිල්වර් ලයිනින්ග්ස් ප්ලේබුක්"
"තුන්වන රෝද"
"මචෝ සහ බෝට්ටු"
"වැඩිහිටියෙකුගේ ආදරය"
හොඳම ප්රහසන නළුවා:
ජැක් කළු (බර්නි)
බ්රැඩ්ලි කූපර් ("මගේ පෙම්වතා මානසික")
පෝල් රඩ් ("වැඩිහිටියෙකුට ආදරය")
චැනින් ටැටම් ("මචෝ සහ බෝටාන්")
මාර්ක් වෝල්බර්ග් ("තෙවන අවසානය")
හොඳම ප්රහසන නිළිය:
මෙිලා කුනිස් ("තෙවන අමතර")
ජෙනිෆර් ලෝරන්ස් ("මගේ පෙම්වතා මානසික")
කැරලිකාර විල්සන් ("පරිපූර්ණ හ voice")
ලෙස්ලි මෑන් ("වැඩිහිටියෙකුගේ ආදරය")
ෂර්ලි මැක්ලේන් (බර්නි)
හොඳම ත්රාසජනක / විද්යාත්මක අපූරු චිත්රපටය:
"කාල ලූපය"
"ප්රොමෙතියස්"
"කැලෑවක වැගිරෙයි"
හොඳම විදේශීය චිත්රපටය:
"ආදරය"
"1 + 1"
"මලකඩ හා අස්ථි"
"රාජකීය රෝම"
ජයග්රාහකයින් සම්මාන උළෙල ජනවාරි 10 වන දින සැන්ටා මොනිකා හි දී පැවැත්වේ.